Радсадівська сільська територіальна громада

Миколаївський район, Миколаївська область

ПРО ГРОМАДУ

МИ ТУТ ЖИВЕМО і МИ РАДІЄМО З ТОГО!

             Радсадівська ТГ – перлина півдня причорноморської Миколаївщини, край виноградарства та виноробства, сільського господарства та фермерства, розташована на мальовничому правому березі Дніпро-Бугського лиману. Привабливість для інвесторів створюють теплий клімат, наявність родючих земель сільськогосподарського призначення та велика кількість фотосинтетичної активної радіації, що дає можливість створення та розвитку тепличного господарства та альтернативної енергетики.

            Запровадження передових агротехнологій дозволить перетворити її на ще більш потужний сільськогосподарський край, продукція якого буде відома далеко за межами нашої країни. В майбутньому населені пункти громади перетворяться на гарні маленькі європейські містечка з якісними дорогами і освітленими вулицями, привабливими зонами відпочинку, а сама громада стане регіональним туристичним центром – популярним місцем для відпочинку.

          Не дивлячись на те, що Радсадівська сільська рада займає відносно невелику за розмірами територію  Миколаївського району Миколаївської області, вона є і залишається інвестиційно привабливим краєм. 

Привабливість для інвесторів саме тому що:

    -вигідне географічне положення та близькість до міст Миколаєва та Очакова, (можливість річкового сполучення та встановлення елінгів)

   -наявність  історико-культурних пам’яток, (краєзнавчий музей виноградарства, старина церква, сучасний парк)  та пам’яток що охороняється законом (Аркасівський край, перші Ольвійські та скіфські поселення)

     -наявність в достатній кількості  родючих земель сільськогосподарського призначення.

    -наявність діючих крупних підприємств: АТ «Радсад»-промислове вирощування винограду та його переробка; ТОВ «Миколаївський коньячний завод»- виробництво  коньячних напоїв; ПСП «Козирський»- вирощування винограду та польових культур

     -наявність двох вільних земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, які вдало розташовані біля автошляхів, мережі електропостачання та газових магістралей високого тиску.

    -теплий клімат та велика кількість фотосинтетичної активної радіації (ФАР), що дає можливість створення та розвитку тепличного господарства та альтернативної енергетики.

    -високий рівень підприємливості громадян – наявність достатньої кількості трудових ресурсів, які швидко адаптуються в нових економічних умовах.

    -наявність органічної сировинної бази, як альтернативного джерела опалення - виноградна лоза після обрізування виноградних промислових плантацій (700 га),  орієнтовна загальна маса якої складає 1400 т.

     -велика кількість творчих колективів дає можливість провадити багате культурне життя громади

Розмаїття ландшафту, привабливе природне середовище.

    Радсадівщина – це сільська громада зі значним ресурсним і інвестиційним потенціалом, де впроваджуються програми та заходи, спрямовані на формування сприятливого інвестиційного клімату. Влада громади  відкрита до співпраці та створює усі необхідні умови з метою залучення  інвестицій у Радсадівську громаду . 

                                                          ІСТОРИЧНА ДОВІДКА    

    Територія громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Миколаївського району Миколаївської області.        Відстань від адміністративного центру громади до районного центру - 25 км.

 Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру - 28 км.

      Територія Радсадівської громади є нерозривною, її  межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції  рад територіальних громад що об’єдналися селища Радісний Сад, сіл Новобогданівка, Стара Богданівка, Зарічне, Козирка, Михайлівка.

      Територія громади межує з: 1)північного сходу – м. Миколаїв; 2)північного заходу–Веснянська ТГ Миколаївського району Миколаївської області; 3) півночі – м.Миколаїв; 4) сходу – м. Миколаїв; 5) південного заходу - Веснянська ТГ Миколаївського району Миколаївської області ; 6)  півдня -  Коцюрубська ТГ Очаківського району області; 7) заходу – Безводненська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області.

На території  громади розташовані 6  населених пунктів територіальної громади:

селище Радісний Сад- створене 1920 році.

село Новобогданівка – створена в 1863 році. В період Великого литовського князівства саме в напрямі Давидової балки, що знаходиться на Північному сході села, проходила переправа Вітовта із лівого берегу Південного Бугу на правий. Вона відома, як Стара переправа України,  після приєднання Північного Причорномор’я до Росії, з початком його заселення, ця територія потрапила у власність козацькому старшині Богдановичу, який як посаг, віддав ці землі своїй доньці Софії Богданович, яка вийшла заміж за Миколу Андрійовича Аркаса, адмірала, головно – командуючого Чорноморським флотом. В 1861 році була проведена реформа, завдяки якій селяни звільнилися від кріпацтва. В 1858 році М.А.Аркас поселив на цих землях матросів, яким нікуди було повернутися після довгих років служби, на Чорноморському флоті. Йшов час. В 1863 році М.А.Аркас дозволив своїм тимчасово зобов’язаним селянам заснувати нове поселення по обидва боки Давидової балки.  Священик прочитав молитву, освятив землю і місце, де будуть побудовані хатки, і на перехресті двох вулиць була закопана церковна книга «Євангеліє». В тому місці поселився заможний селянин Риндя, який став родоначальником цілої плеяди Ринденків.

         В 1897 році в селі була створена земська одно класова школа. 22 червня 1941 року почалася війна. 28 березня 1944 року село визволили

   Зараз село Новобогданівка одне із заможних сіл області. село повністю газифіковане, забезпечено централізованим водопостачанням.

Село Зарічне

    Населення становить 505 осіб. Орган місцевого самоврядування — Зарічненський старостинський  округ №1.                                            село Стара Богданівка.

У середині ХVIII століття утворилося у цих місцях невелике татарське поселення з милозвучною назвою Діреклея, на початку ХIХ століття селище змінило свою назву, 29 грудня 1791 року між Російською імперією та Османською імперією був підписаний Ясський мирний договір, який завершив чергову російсько-турецьку війну 1787-1791 років.

Договір закріпив за Росією все Північне Причорномор’я, включаючи Крим, підсилив її політичні позиції на Кавказі і Балканах, але найважливіше для нас – до Росії відійшли землі між Південним Бугом і Дністром, по якому було встановлено новий кордон. У результаті в розпорядженні російської влади виявилися значні земельні ресурси, якими Катерина II щедро обдаровувала як наближених, так і тих, хто відзначився у російсько-турецьких війнах. Саме таким героєм «турецьких баталій» був дійсний статський радник обер-штер-крігс- комісар Чорноморського флоту Петро Григорович Богданόвич (1763-1834). Він походив з козацької старшини, т.зв. «шляхетсько-старшин- ського роду» Чигиринщини, служив у Полтав- ському полку. Предки згодом переїхали на Пол тавщину (швидше за все, після знищення Січі). Про близький зв’язок з вищою командною елітою Війська Запорізького свідчать історичні реліквії, що зберігала родина, і були складені ще І. Мазепою, І. Скоропадським, К. Розумовським. Історики вважали, що Богданόвичі під час росій- сько-шведської Північної війни (1700-1721 рр.), у 1709 р. не пішли з І. Мазепою, а залишилися на боці Москви. Відзначившись у російсько-турецькій війні, Петро Богданович отримав у своє володіння в 1791 р. землі сьогоднішньої Старої Богданівки і почав заселення земель старому цвинтарі м. Миколаєва (його усипальницю у 2011 р. виявила на миколаївському некроп вихідцями з центральних малоросійських губерній і вільними запорізькими козаками, звільненими від військової служби. З південної сторони Дерекліївської балки на початку ХІХ ст. оселилися болгари, у результаті чого ця частина села отримала місцеву назву «Болгарка». Саме тому найчисельнішими прізви щами з тих пір лишилися Жело, Христо, Ганчо, Стамови, Іванови, Мавродії та Демираки [2]. Довгий час (з кінця ХVIII ст. до 1810-х років) П.Г. Богданович служив при Конторі Головного командира Чорноморського флоту радником з провіантської частини, керуючим лічильної експедиції чорноморських флотів і т.д. Був нагороджений орденами Св. Анни 2 класу і Св. Володимира 4 ступеня [3]. Похований у заснованій ним усипальниці Богданόвичів.

            Село Козирка (давня назва - Мала Дереклея) – село. Розташована за 50 км на північний схід від Очаківського районного центру і за 42 км віл залізничної станції Миколаїв. Козирка заснована у XVIII ст. В 1920 році тут створено партійний і комсомольський осередки.
На околицях села досліджено курган IV-III ст. до н. е. Знайдено скарб ольвійських монет
IV ст. до н. е. та 2 поселення III-II ст. до н. е. Значні розкопки проводились й на городищі І-III ст. н. е. із змішаним складом населення (греків, скіфів, сарматів, слов'ян).

                         ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДИ

         Радсадівська громада маючи наявність хорошого географічного розміщення (навпроти обласного центру, наявності достатньої кількості трудових ресурсів та достатньої кількості родючих та екологічно чистих сільськогосподарських земель (для ведення сучасного агробізнесу), такі можливості стимулюватимуть розвиток сільського господарства та переробної промисловості, розвиток транспортно-логістичної інфраструктури та, як результат, підвищення доходів населення покращення якості життя мешканців сільської місцевості.

        Оскільки передбачається зростання серед населення України та Європи популярності сільського, зеленого, культурного, внутрішнього та зовнішнього туризму, врахувавши наявність значних територій плавень вздовж русла річки Новий Буг відкривається можливість розвитку наявної та створення нової туристичної інфраструктури (об’єкти туризму, транспортне сполучення, нові туристичні маршрути тощо), а також популяризація спортивних досягнень громади повинно забезпечити розвитковий потенціал Радсадівської ОТГ у цій сфері.

        Зростання попиту на продовольство на світовому ринку може привабити інвесторів в аграрний сектор на сільських територіях громади, стимулюватиме розвиток наявних у громаді підприємств виробників та переробників агропродукції, а також харчової промисловості.

        Особливості території та традиції агрокультури дають можливість використовувати масштабні ділянки відкритого та закритого ґрунту для вирощування саджанців декоративних, плодово-ягідних дерев та кущів та винограду.

        Наявність потенціалу геліо- та вітро-енергетики дасть можливість залучити зовнішніх інвесторів до побудови СЕС та ВЕС, створенню нових робочих місць та збільшенню доходів місцевого бюджету.

        Використовуючи можливості утилізації рештків відповідної промислової рослинності (виноградна лоза)можна створити потужності для виготовлення твердого палива (пелет) та використовувати його при опаленні будівель об’єктів комунальної власності громади.

Сильні сторони громади

Добре організована система дошкільної, шкільної та позашкільної освіти і культури (наявність творчих та спортивних колективів, що популяризують громаду) не лише підвищує рівень освіти мешканців громади, а й збільшує шанси на притік сімей молодих спеціалістів.

Наявність земельних ділянок для підприємницької діяльності, бази для туристично-рекреаційної галузі та розсадників дерев та кущів, природних ресурсів, достатньої кількості родючих та екологічно чистих сільськогосподарських земель, наявність вільної робочої сили та значної кількісті підприємців, які швидко адаптуються в нових економічних умовах дають можливість створити виробничо-господарські об’єкти кооперативного характеру та комунальної власності, сприяють залучанню інвесторів.

Велика кількість сонячних днів та наявність вітрів робить привабливим розвиток альтернативної енергетики.

Здатність мешканців громади об’єднуватись у громадські організації, зокрема, у сфері культури та спорту, наявність активного тренерського складу та спортсменів із вагомими здобутками на ряду із підтримкою з боку місцевої влади розвитку спорту, наявність талановито-професійних колективів творчої самодіяльності, увага до талановитої молоді сприяють створенню та розповсюдженню позитивного іміджу Радсадівської громади.

На території громади є можливості для розвитку об’єктів зеленого туризму, що підтверджується  прикладами та наявною базою.

Наявність потужних підприємств (АТ «Радсад», ТОВ «Миколаївський коньячний завод» та КСП «Козирське») безумовно позитивно впливає на економіку громади.

Головним завданням інвестиційної політики сільської ради є широкомасштабне залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій!

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРИРОДНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

Загальні відомості

        Радсадівська територіальна громада (далі – Територіальна громада) утворена шляхом добровільного об’єднання територіальних громад, селища Радісний Сад, сіл Новобогданівки, Старої Богданівки, Зарічного, Козирки, Михайлівки, рішення Радсадівської сільської ради про утворення Територіальної громади прийнято  рішення  № 1 від 12 серпня 2016 року «Про добровільне обєднання» . Адміністративним центром  Територіальної громади є селище Радісний Сад, в якому розміщені її  органи місцевого самоврядування.

      Територіальна громада має єдиний представницький орган – Радсадівську сільську  раду (далі – Рада).  Перші вибори  депутатів  Ради відбулися 24 грудня 2017 року.

Територія громади займає площу  205,78 кв. км.  Населення громади становить  біля 5,014 тис. чоловік.  Площа лісового фонду становить: 406,3595 га. Ліси  змішані (хвойні тощо). Площа земель сільськогосподарського призначення складає: 13053,99 га.  Площа земель запасу складає: 7307, 2398 га.

Географічна характеристика Радсадівської сільської ради.

      Територія громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Миколаївського району Миколаївської області.

   2. Відстань від адміністративного центру громади до районного центру

- 25 км.

3. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру

 - 28 км.

4.Територія Радсадівської громади є нерозривною, її  межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції  рад територіальних громад що об’єдналися селища Радісний Сад, сіл Новобогданівка, Стара Богданівка, Зарічне, Козирка, Михайлівка.

5. Територія громади межує з:

1) північного сходу – м. Миколаїв;

2) північного заходу–.        Веснянська ОТГ Миколаївського району Миколаївської області ;

3) півночі – м.Миколаїв;

4) сходу – м. Миколаїв;

5) південного заходу - Веснянська ОТГ Миколаївського району Миколаївської області ;

6) півдня -  Коцюрубська ОТГ Очаківського району Миколаївської  області;

7) заходу – Безводненська сільська рада Миколаївського району Миколаївської області

Загальна площа території  Радсадівської ОТГ займає - 205,78 кв. км

Клімат помірно-континентальний. 

Середньорічна температура: літня – плюс 28,5 °С градусів, зимова – мінус 8,5 °С. Максимальна літня температура – плюс 38-42 °С,  мінімальна зимова – мінус 21 - 30 °С. Кількість опадів – 570 мм (середньорічна). 

Грунти чорноземи південні суглинисті .

Природні ресурси (корисні копалини): глина , пісок, вапняк .

Демографічна характеристика об’єднаної громади.

До об’єднаної громади з центром в селищі Радісний Сад входять 5 сіл та 1 селище із загальною кількістю населення 5014 осіб, а саме:    

      Назва населеного пункту

Кількість населення станом на 2022 рік

Радісний сад

1790

Новобогданівка

980

Зарічне

570

Стара Богданівка

480

Козирка

1183

Михайлівка

11

Щільність населення на 1 кв.км. становить 25 осіб.

 

Освіта, медицина:

На території Радсадівської сільської ради розташовані 4  загальноосвітніх навчальних закладів

Вставити фото освыти, медицини

 Назва населеного пункту

Назва навчального закладу

Площа закладу кв.м.

 

Опалення

Вартість навчання одного учня у 2021 році  грн.

с-ще Радісний Сад

Радсадівський ліцей

2412,7

газове

33741

с.Новобогданівка

Новобогданівський ліцей

2710,9

газове

48193

с.Зарічне

Зарічненський ліцей

2483,1

тверде паливо

(вугілля)

64645

с.Козирка

Козирський ліцей

2026

газове

37632

 

Дошкільну освіту забезпечують 4 дошкільних навчальних закладів, які постійно фукціонують. Дошкільним  вихованням охоплено 97 дитини :

-Радсадівський  ЗДО - 44дітей

-Новобогданівський  ЗДО -18 дітей

-Зарічненський ЗДО -17дітей

- Козирський ЗДО -18 дітей

       Основними потребами навчальних закладів об’єднаної громади є проведення заходів по енергозбереженню та енергоефективності: утеплення приміщень, заміна вікон, встановлення котлів опалення з вищим ККД, перехід на альтернативні види палива. В зв’язку з тим, що на території сільської ради необхідно проводити підвіз дітей, а шкільний автобус використовується більше десяти років, потрібно закупити новий автобус. Крім того, навчальні заклади потребують проведення зовнішнього та внутрішнього ремонту будівель, придбання меблів, необхідного обладнання для кабінетів, спортивного інвентарю, музичного обладнання.

Мережа закладів медицини на території громади нараховує 4 заклади, а саме :     

   - Радсадівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини;

   - Козирська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

   - Фельшерсько-акушерський пункт села Новобогданівка;

   - Фельшерсько-акушерський пункт села Стара Богданівка;

     Практично кожний населений пункт громади має медичний заклад (крім с.Михайлівка та с.Зарічне), сімейний лікар проводить виїзний прийом в с. Зарічне.

     Будівля Радсадівської амбулаторій  та  будівлі Новобогданівського і Старо- Богданівського  фапів  потребують впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів: реконструкцій систем опалення, встановлення вікон, дверей, утеплення . Медичне обладнання, інструменти та інвентар потребують оновлення та доукомплектування. Радсадівська та Козирська амбулаторії  забезпечені  автомобілем.

Мережа закладів культури складається з таких установ:

4 клуби, 4 бібліотеки,  Народний музей «Історії села Радсад, виноробства Нижнього Побужжя», Радсадівська  ДЮСШ.

- Газифікація та електрофікація.

 У Радсадівській  сільській раді газифіковано 5 населених пунктів селище Радісний Сад, с.Новобогданівка,  газові мережі складають 45 км. 190м., 2312 абонентів. Користуються газовим опаленням три  школи, три дитячих садка, дитячо-юнацька спортивна школа, заклади охорони здоров’я, бюджетні установи, багатоквартирні та приватні будинки. Послуги з газопостачання надаються АТ «Миколаївгаз Збут».

Послуги з постачання електричної енергії надаються АТ «Миколаївобленерго». Існуюча мережа електропостачання повністю забезпечує населені пункти територіальної громади за потужністю та надійністю.

ТРАНСПОРТНЕ  СПОЛУЧЕННЯ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ

-Радсадівська сільська рада  розташована за 28 км від обласного центру м.Миколаїв.

Мережа доріг об’єднує 10 населених пунктів загальна протяжність яких складає – 61.8 км.

Всі населені пункти сполучені між собою дорогами з твердим покриттям і охоплені автобусним сполученням. Загальна протяжність автодоріг 357 км, щільність – 0,01 км, в тому числі загальнодержавного значення 87 км, місцевого – 266 кілометрів.

Загальний відсоток охоплення населених пунктів сільської ради автобусним сполученням становить 100 відсотки.

-Телекомунікаційні системи.

Послуги з Інтернет-зв`язку забезпечуються АТ «Укртелеком», надаються послуги до швидкісного доступу мережі Інтернет, операторами МТС, Київстар, Лайф. Поштові послуги населенню надає Центр поштового зв’язку № 2 Миколаївської дирекції УДППЗ «Укрпошта»-4 відділень.

Всі населені пункти сільської ради охоплені радіо- та телефонним зв’язком, який забезпечує „Укртелеком”. Вся територія громади покрито стійким мобільним зв’язком.

     Поштовий зв’язок представлений 4 сільськими відділеннями.       

Житлово – комунальна галузь об’єднаної громади представлена  житлово- комунальним підприємством «Радсад комфорт-сервіс».

В основному житловий фонд складається з приватного сектору. Всі населені пункти, які входять до територіальної громади електрифіковані,  газифіковані  (крім села Михайлівка ), є централізоване водопостачання. Централізована каналізація існує лише в селищі Радісний Сад та в  с.Козирка. Населені пункти громади, окрім с.Михайлівка, повністю забезпечені вуличним освітленням.

 ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

        Економічну діяльність  на території громади здійснюють аграрні та  промислові підприємства  . Промислову та аграрну групу представляють такі підприємства:

АТ «Радсад»

ТОВ «МКЗ» ( Миколаївський коньячний завод)

ПСП «Козирське»

     Основні товари вищезгаданих підприємств: продукція рослинництва, харчова продукція, товари народного споживання.

Аграрний сектор економіки спеціалізуються на вирощуванні зернових,  винограду, фруктів .

На території громади працює 28 приватних підприємців, у яких основними видами діяльності є торгівля промисловими та продовольчими товарами, а саме: на території селища Радісний Сад  та с.Новобогданівка

 

1

Магазин “Рассвет”

2

Кафе-бар “Фаворит”.

3

Магазин ПП «.Русан” С.

4

Магазин “Елена”

5

Магазин ”Овочі”

6

Кіоск  ПП Жовжеренко О.С..

7

Кіоск ПП Біла Т.В.

8

Магазин  канцтоварів 

9.

Магазин ПП.Ткаченко Н.

10

Магазин в  с.Новобогданівка:

11

Магазин ПП. Костіков С.І.

12

Магазин ПП Науменко К.В.

13

Магазин ПП Книш І.С.

14

Магазин  ПП Книш М.С.

 

на території Зарічненського старостинського округу

 

1.

 

Магазин  змішаної торгівлі  ПП  „Анастасія”

 

2.

 

Магазин  змішаної торгівлі  ПП «Богданов»

 

3.

Магазин змішаної торгівлі   «ФОП Мартинюк Альона Сергіївна»

 

4.

Магазин  змішаної торгівлі  ПП «Ганчо»

 

5.

 

Магазин  змішаної торгівлі  ПП «Ганчо»

 

6.

Магазин  змішаної торгівлі ПП «Дяченко»

 

7.

 

Магазин  змішаної торгівлі   ПП «Туряк»

  - на території Козирського старостинського округу

1.

Магазин «Злагода»

2.

Магазини «Ярославна» та

«Теремок»

3

Магазини

-«Смак»

-«Уют»

4.

-Кафе

 

5.

-Магазин господарських товарів

-«Світанок»

6.

-Магазин продуктових товарів

- магазин продуктових товарів

                     АГРОПРОМИСЛОВІСТЬ

 

  На території сільської ради  діють  агроформування, з них:

 

10 товариств з обмеженою відповідальністю, 

1 сільськогосподарське товариство,  -     1 приватне підприємство -          

34 фермерських господарств.

В цілому, темп росту валової сільськогосподарської продукції по агроформуваннях сільської ради за 2020 рік склав 121,0 відсоток.

У валовому виробництві сільськогосподарської продукції 88 % належить галузі рослинництва. Так, у 2020 році ранніх зернових зібрано на площі 1895 га, намолочено 84085 тонн зерна при урожайності 65 ц/га. Цей показник є другим в області серед 20 районів.

Найбільші посівні площі займають зернові та зернобобові культури:

озима пшениця, озиме жито, ярий ячмінь, яра пшениця. Серед технічних культур переважає соняшник.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 В сільській раді реалізовується прозора та відкрита інвестиційна політика.  Сприяючи інвесторам у реалізації перспективних інвестиційних проектів та узгоджуючи їх інтереси з пріоритетами регіону, органи влади забезпечують основу для плідного та взаємовигідного співробітництва.

 КУЛЬТУРА ТА ТУРИЗМ

Територія громади володіє унікальним туристичним потенціалом, таким як пам’ятки і об’єкти історії, мистецтва та архітектури, а також вагомий природнозаповідний фонд.

Цікаве своєю історією є село Стара Богданівка

 

 

Старовинна  Аркасівська церква

https://adm.abo.media/upload/test_img/418/questions/VEucWWQXNOZGHUmnUts3.JPG

 

Громадський парк європейського рівня в с.Новобогданівка, який був збудований силами громади без залучення державних коштів

 

  

 ІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ

  ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ для ІНВЕСТПРОЕКТІВ

 

Загальна площа земельної ділянки

(га), розташування

Влас- ність

Можливе використання

Можливіст ь оренди,

суборенди, викупу

Наявність комунікацій

(водопостачання, водовідведення, електромережі

та їх потужність, газифікація,

під’їзні шляхи)

 

2,5 га , с.Новобогданівка        (інвестиційний майданчик №1)

комуна льна

Будівництво цеху з виробництва пелетів-гранул з відходів виноградарства ( виноградна лоза), як альтернативне джерело для опалювання комунальних закладів громади.

Оренда.

Електромережа, водопостачання ,під’їзні автошляхи з твердим покриттям.

 

10,7га , с.Старобогданівка

(інвестиційний майданчик №2)      

комуна льна

Будівництво сучасного тепличного комплексу з виробництва овочевої продукції

Оренда, викуп.

Електромережа,газопостачання, водопостачання ,під’їзні автошляхи з твердим покриттям.

 

2,5га, с.Зарічне

(інвестиційний майданчик №3)

комуна льна

Будівництво торгово-виставкового комплексу «Аркасівський»

Оренда, викуп.

Електромережа,газопостачання, водопостачання ,під’їзні автошляхи з твердим покриттям.

 

24, 0 га с.Зарічне

(інвестиційний майданчик №4)

комуна льна

Будівництво сонячної електростанції

Оренда

Електромережа, водопостачання ,під’їзні автошляхи з твердим покриттям

.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Радсадівська сільська рада

Миколаївського району Миколаївської області

57160 с-ще Радісний Сад , вул.Миру, 5

Телефон/факс: (0512) 51-61-80

Електронна пошта: inbox@radsadivska-gromada.gov.ua

Офіційний веб-сайт: radsadivska-gromada.gov.ua

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь